" سال 1399 سال جهش توليد"
صفحه اصلیIنقشه سایتIپست الکترونیکیIتماس با ماIفرمهای الکترونیکیIكارتابل الكترونيكيIخدمات الكترونيكي
منو اصلی
اخبار
پیوندها 
  


 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9365947
 بازدید امروز : 2137
 کل بازدید : 13152406
 بازدیدکنندگان آنلاين : 3
 زمان بازدید : 0.5410


  چاپ        ارسال به دوست

در شوراي مهارت شهرستان مهاباد عنوان شد:

تأكيد مجدد بر ساماندهی آموزش‌های مهارتی در استان

 

جلسه شورای مهارت مهاباد با بررسي راهکارهای ترویج فرهنگ مهارت آموزی و ساماندهی آموزش‌های مهارتی و جلوگیری از موازی کاری آموزش هاي مهارتي در سالن اجتماعات فرمانداری اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش فني و حرفه اي آذربايجان غربي ، عارف خدرلو فرماندار مهاباد در این جلسه با بیان اینکه بسیار از مشاغل سنتی قدیم پاسخگوی امرار معاش جوانان نیستند، گفت: آموزش هاي فنی و حرفه ای باید به سمت مشاغل نوین سوق يابد.

خدرلو افزود:  مشاغل حوزه‌های گردشگری و با استفاده از پتانسل فضای مجازی و همچنین استفاده از مهارت های کشورهای منطقه از طریق بومی سازی نیز می تواند زمینه ساز اشغالزایی پایدار شود.

وی گفت: اکثر افراد تحصیل کرده و دارای مدرک دانشگاهی افرادی فاقد مهارت و توانایی ایجاد اشتغال هستند و قادر به ورود به بازار کار نیستند.

در ادامه اين نشست محمدسلیم عباسی مدير كل آموزش فني و حرفه اي آذربايجان غربي گفت: سوارکاری، دوره‌های مهارت خوانندگی (سنتی‌خوانی، صداشناسی، سلفژ، تحریر)، دستگاه شناسی، مجری‌گری و کارگردانی نمایش عروسکی تئاتر کودک و نوجوانان از جمله رشته‌های جدید هستند که برای اولین بار در سطح استان مجوز تاسیس گرفته است.

وی ادامه داد: افزایش تعداد آموزشگاه های فنی و حرفه‌ای در طول 10 سال گذشته بی سابقه بوده و با توجه به نیازهای جدید جامعه و بازار کار متفاوت می‌تواند زمینه اشتغال جوانان را بیشتر فراهم کند.

عباسی همچنین با اشاره به تاسیس شهرک مهارت در سطح استان گفت: این شهرک ها به منظور انسجام بخشی به آموزش‌های مهارتی و تقویت نقش آفرینی و مهارت آموزی در راستای توانمندسازی جوانان و متقاضیان راه‌اندازی می‌شود.

وی با اشاره به اینکه واگذاری زمین این شهرک توسط دستگاه‌های مربوطه انجام می‌شود گفت: زمین این شهرک باید مکان مناسب برای دسترسی به خدمات شهری بوده و تمامی رشته‌های فنی و حرفه ای در این شهرک تجمیع و آموزش‌ها به مهارت آموزان ارائه شود.

وی در ادامه از فرمانداری‌ها سطح استان خواست نسبت به برخورد با آموزشگاه‌های بدون مجوز که آموزش‌های بدون کیفیت همراه با هزینه گزاف را به متقاضیان ارایه می‌کنند، برخورد قاطع و قانونی لازم را انجام دهند.

 

 

 


٠٩:٢٦ - دوشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٩    /    شماره : ٨٥٧٧١    /    تعداد نمایش : ٤٤پنج شنبه ٠٧ اسفند ١٣٩٩
ساعت
تصویر روز


 
 
آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
موثرترين نقش آموزشهاي فني وحرفه اي درتوسعه اشتغال پايداردرجامعه به چه طريقي است؟

آموزش فناوريهاي نوين
آموزشهاي مهارتي كوتاه مدت
آموزش مهارتهاي بلندمدت
آموزش استاد- شاگردي

مسئولیت محتوای اخبار به عهده روابط عمومی و اطلاعات درج شده در هر بخش به عهده مدیر مربوطه می باشد. طراحی، اجرا، پشتیبانی: مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات
Copyright © 2008 IRAN TVTO . All rights reserved