محرم ماه غم نیست ماه عشق است محرم مَحرم درد حسین است . . .
صفحه اصلیIنقشه سایتIپست الکترونیکیIتماس با ماIفرمهای الکترونیکیIكارتابل الكترونيكيIخدمات الكترونيكي
منو اصلی
اخبار
پیوندها  
  
 
 


 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 9264062
 بازدید امروز : 927
 کل بازدید : 12945735
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.5420


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور:

استان آذربایجان غربی پایلوت دپارتمان ملی آموزش مهارت به زنان می‌ شود

 

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر کار و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، در بیست و دومین سفر استانی خود به آذربایجان غربی با حضور در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی گفت: دپارتمان ملی آموزش مهارت به زنان به عنوان پایلوت در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی می‌ شود.

به گزارش روابط عمومی اداره كل آموزش فنی وحرفه ای آذربايجان غربي، هاشمی، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان، در بیست و دومین سفر استانی خود، در جلسه شورای اداری آموزش فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی ، با حضور محمد سلیم عباسی، مدیرکل استان، نماینده روسای مراکز آموزشی فنی و حرفه‌ای و رئیس کانون انجمن‌های صنفی کارفرمایی آموزش فنی و حرفه‌ای آزاد و همکاران اداره کل استان تشکیل شد، شنبه 22 شهریور ماه حضور یافت.

بنا براین گزارش، رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: دپارتمان ملی آموزش مهارت به زنان به عنوان پایلوت در این استان راه‌اندازی می‌شود.

علی اوسط هاشمی، اظهار داشت: مشخص کردن سهم زنان در اشتغال، مهارت‌های آموزشی و سایر مسائل مرتبط با فعالیت بانوان از اهداف راه‌اندازی این دپارتمان است.

وی ادامه داد: آذربایجان‌غربی به لحاظ موقعیت جغرافیایی می‌تواند پایلوت مسابقات بین‌المللی مهارت در منطقه باشد و نقش ملی ایفا کند.

معاون وزیر کار تصریح کرد: مسئولان و مهارت آموزان استان آذربایجان غربی، باید عملکرد استان را ارزیابی کنند و بر این اساس اقدام به برنامه‌ریزی برای آموزش کنند.

هاشمی گفت: باید در مسیر توانمندسازی جامعه تلاش‌های لازم صورت گیرد و تمام دست اندرکاران  در این مهم  همکاری لازم را داشته باشند.

پیوست مهارت نیروی انسانی ضروری است

وی با اشاره به اینکه مهارت آموزی اولویت نخست جامعه است، افزود: راه‌اندازی بنگاه‌های اقتصادی زودبازده و تزریق پول برای رونق این بخش بدون توجه به مهارت آموزی و استعداد نیروی کار بی نتیجه است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور گفت: مهارت آموزی اولویت نخست جامعه است و برای توسعه باید مشارکت و همدلی تمام آحاد جامعه را شاهد باشیم.

هاشمی اضافه کرد: ١١ هزار و ٧٠٠  آموزشگاه فنی و حرفه‌ای آزاد در کشور وجود دارد و تنها ٧٠٠ آموزشگاه فعال است و با مشارکت همگانی بهار آموزشگاه‌های کشور را در سال ١۴٠٠رقم خواهیم زد.

در ادامه اين نشست محمدسلیم عباسی نيز با اشاره به فعالیت ۳۵۵ مربی آموزش فنی و حرفه‌ای در آموزشگاه‌های فني و حرفه اي آزاد در بخش‌های صنعت، خدمات، کشاورزی و فرهنگ و هنر در استان بیان کرد: این تعداد مربی یک‌هزار و ٣۴۴ دوره آموزشی را برای چهار هزار و ۶۵٢ نفر  برگزار کردند.

وی با اشاره به اینکه بهترین راهکار مقابله با بیکاری، توسعه مهارتی است، اضافه کرد: افزایش اقبال جوانان برای حضور در آموزشگاه های مهارتی در راستای کسب مهارت برای اشتغال و کارآفرینی بوده است.

وی بیان کرد: راه‌اندازی دپارتمان ویژه آموزش در بخش کشاورزی مورد نیاز این استان است و این امر توجه مسوولان را می‌طلبد.

وی تاکید کرد: باید بخش خصوصی وارد کار شود و مهارت آموزی در جامعه توسعه یابد تا شاهد بهار آموزش فنی و حرفه‌ای در استان باشیم.

 


١١:٥٠ - دوشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٩    /    شماره : ٨٤٢٦٢    /    تعداد نمایش : ٥١پنج شنبه ١٠ مهر ١٣٩٩
ساعت
تصویر روز


 
 
آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
موثرترين نقش آموزشهاي فني وحرفه اي درتوسعه اشتغال پايداردرجامعه به چه طريقي است؟

آموزش فناوريهاي نوين
آموزشهاي مهارتي كوتاه مدت
آموزش مهارتهاي بلندمدت
آموزش استاد- شاگردي

مسئولیت محتوای اخبار به عهده روابط عمومی و اطلاعات درج شده در هر بخش به عهده مدیر مربوطه می باشد. طراحی، اجرا، پشتیبانی: مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات
Copyright © 2008 IRAN TVTO . All rights reserved