🌸🍃عید کمال دین ، سالروز اتمام نعمت و هنگامه اعلان وصایت و ولایت امیر المومنین علیه السلام بر مسلمانان و پیروان ولایت خجسته باد .
صفحه اصلیIنقشه سایتIپست الکترونیکیIتماس با ماIفرمهای الکترونیکیIكارتابل الكترونيكيIخدمات الكترونيكي
منو اصلی
اخبار
پیوندها  
  
 
 


 

 

 

آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 8734231
 بازدید امروز : 2416
 کل بازدید : 12123676
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.4080


  چاپ        ارسال به دوست

آموزش هاي مهارتي نقش ارزنده اي در کاهش آسيب هاي اجتماعي دارند

 

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای آذربایجان غربی گفت:  آموزش هاي مهارتي نقش ارزنده اي در کاهش آسيب هاي اجتماعي دارند.

به گزارش روابط عمومي اداره کل آموزش فني و حرفه اي آذربایجان غربی ،  محسن مددی مدير کل آموزش فني وحرفه اي استان در دیدار با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ارومیه با اشاره به اينکه آموزش هاي مهارتي نقش بسيار ارزنده اي در کاهش آسيب هاي اجتماعي دارند، افزود:  آموزش فني و حرفه اي در استان با حضور در اين حوزه همگام با ساير دستگاههاي ذيربط از قبيل بهزيستي ، سازمان زندانها ، نيروي انتظامي و کميته امداد ، با ارائه آموزش در راستاي توانمند سازي زندانيان ، زنان سرپرست خانوار ، افراد تحت پوشش کميته امداد و بهزيستي ، معتادان بهبود يافته ، کودکان کار ، ساکنين بافتهاي فرسوده و حاشيه نشين ها و دانشجويان گامهاي موثر در راستاي کاهش آسيب هاي اجتماعي برمي دارد.

مددی افزود :  توانمندسازي افراد در معرض خطر ضمن ايجاد اشتغال براي آنان و بازگشت دوباره به آغوش اجتماع ، ايجاد انگيزه، اميد به زندگي ، گرايش به ارتكاب جرم و بزه اجتماعي را در آنان كاهش مي دهد.

مصطفی حبیبی دادستان عمومي و انقلاب شهرستان ارومیه نيز در این دیدار با اشاره به اينکه پيگيري بحث اشتغال يکي از موثرترين راهکارهاي کاهش آسيب هاي اجتماعي است ،  افزود:  با توجه به بررسي هاي صورت گرفته اکثر مفاسد در خانواده هايي صورت گرفته که بنيان خانواده و تعهد خانوادگي ضعيف است و افراد فاقد شغل و درآمد مي باشند.

وي خواستار تعامل سايردستگاهها و حضور نهادهاي خيريه در اين حوزه شد و افزود: زنان سرپرست خانوار در معرض بيشترين صدمات قرار دارند و نيازمند خدمات بيش از پيش در قالب برنامه هاي حمايتي هستند.
وی فقر و بيکاري را دو عامل اساسي درزمينه ي آسيب هاي اجتماعي بيان کرد.

در این نشست همچنین در خصوص مسائل و مشکلات آموزشگاههای فنی و حرفه ای آزاد ، عدم ارائه آموزش های موازی سایر دستگاهها و موسسات خصوصی غیر مجاز و .... بحث و تبادل نظر شد.

 

 


١٣:١٣ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٧٩٧٤٥    /    تعداد نمایش : ١٥٣سه شنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٨
ساعت
تصویر روز


 
 
آب و هوا
اوقات شرعی
نظرسنجی
موثرترين نقش آموزشهاي فني وحرفه اي درتوسعه اشتغال پايداردرجامعه به چه طريقي است؟

آموزش فناوريهاي نوين
آموزشهاي مهارتي كوتاه مدت
آموزش مهارتهاي بلندمدت
آموزش استاد- شاگردي

مسئولیت محتوای اخبار به عهده روابط عمومی و اطلاعات درج شده در هر بخش به عهده مدیر مربوطه می باشد. طراحی، اجرا، پشتیبانی: مدیریت فناوری ارتباطات و اطلاعات
Copyright © 2008 IRAN TVTO . All rights reserved